
Podpowiadamy, czym charakteryzuje się mikrocement i jak przygotować ściany. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno zadbasz o estetykę własnych czterech kątów. To łatwiejsze niż może się wydawać.
Czym jest mikrocement?
Mikrocement jest bardzo eleganckim materiałem dekoracyjnym, który tworzy nowoczesną i bezszwową powierzchnię. Ta jest miła w dotyku i nadaje wnętrzom bardzo oryginalny wygląd. To świetna propozycja dla wszystkich osób, które cenią harmonię aranżacyjną i zawsze stawiają na sprawdzone rozwiązania.
Ta cienkowarstwowa zaprawa sprawdza się przy wykańczaniu wielu powierzchni. Doskonale zaprezentuje się mikrocement na ścianie, podłodze czy schodach. Jest wytwarzany na bazie cementu i dodatków polimerowych. Charakteryzuje się konsystencją spoistą, co pozwala nałożyć bardzo cienką warstwę i uzyskać pożądane efekty.
Musisz pamiętać o zastosowaniu lakieru poliuretanowego. Dzięki temu zabezpieczysz powierzchnię, a jednocześnie uzyskasz matowy lub błysczący design.
Mikrocement na ścianie – na co zwrócić uwagę?
Przygotowanie ścian pod mikrocement wcale nie jest trudnym wyzwaniem. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim należy zastosować podobne zasady jak przy malowaniu. Ściany powinny być równe, otynkowane i wygładzone. Pamiętaj, że mikrocement jest warstwą dekoracyjną, więc nie może służyć uzupełnianiu ubytków czy równaniu ścian. Zaprawa ma tylko 2-3 mm grubości. Ponadto nakłada się go na suche powierzchnie, gdyż wilgoć mogłaby spowodować odparzenia.
Wiele osób zastanawia się, czy mikrocement można aplikować na płytach gipsowo-kartonowych. Otóż tak, lecz musisz zwrócić uwagę na gruntowanie. Mikrocementem możesz również pokryć ściany pomalowane farbą, o ile ta dobrze się trzyma. W tym przypadku również gruntowanie będzie niezbędne.
Mikrocement sprawdzi się również na ścianie z płytkami. Wystarczy, że przed aplikacją zmatowisz powierzchnię szlifierką i wypełnisz fugi. Następnie połóż mostek szczepny (z siatką z włókna szklanego). Potem możesz rozpocząć proces nakładania mikrocementu.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaaplikować mikrocement na ścianie pod prysznicem. Wystarczy, że będziesz pamiętać o właściwej hydroizolacji. Ściany musisz przygotować tak samo, jak pod płytki.
Właściwości mikrocementu
Dziś mikrocement na ścianie wybiera bardzo wiele osób. Za wyborem tego rozwiązania przemawia wysoka przyczepność oraz minimalna grubość powłoki. Powierzchnia jest odporna na naprężenia mechaniczne, więc nie musisz obawiać się o ślady po zadrapaniach czy przypadkowych uderzeniach. Kolejna zaleta to wytrzymałość na działanie środków chemicznych. Ponadto mikrocement można zastosować w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.
Wszystko to sprawia, że mikrocement znalazł zastosowanie w wielu pomieszczeniach i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To świetna propozycja dla wszystkich osób, które chcą urządzić miłą dla oka przestrzeń. Zdecydowanie warto postawić na takie rozwiązanie.
- By: StoneFloor" >StoneFloor
- Category: Bez kategorii
- 0 comment