mikrocement na dworze

Mikrocement znalazł szerokie zastosowanie w domach i biurach. Jednak nie każdy wie, że materiał świetnie sprawdza się również na zewnątrz. Sprawdź, czym się charakteryzuje i dlaczego warto na niego postawić.

Czym jest mikrocement?

Mikrocement nazywamy również mikrobetonem. Jest to mieszanka cementu oraz betonu polimerowego. Materiał znalazł wiele zastosowań i doskonale sprawdza się przy wykończeniu domów i przestrzeni biurowych. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować mikrocement na tarasie, a tym samym osiągnąć znakomite efekty. Ważną cechą jest spoista konsystencja, co pozwala uzyskać oczekiwaną estetykę przy nałożeniu bardzo cienkiej warstwy. Kluczowym aspektem będzie zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń.

Dzisiaj mikrocement cieszy się bardzo wysoką popularnością. To zasługa zarówno estetyki, jak i bardzo cennych właściwości. Jeżeli więc szukasz rozwiązania na długie lata, ta propozycja będzie strzałem w dziesiątkę. Przekonało się o tym wielu inwestorów, którzy wprowadzili te rozwiązania do mieszkania, a także na podwórko.

Jak sprawdzi się mikrocement na tarasie?

Wiele osób zastanawia się, czy mikrocement można stosować na zewnątrz. Głównie obawy dotyczą niskich temperatur, które zimą spadają poniżej 0 ºC. Wystarczy jednak wybrać wysokiej klasy materiał, aby uzyskać pewność, że będzie on odporny na działanie mrozu, wiatru czy deszczu. W ten sposób sięgniesz po rozwiązania na długie lata, które doskonale sprawdzą się na tarasie.

Jednak nie możesz zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu mikrocementu. Chodzi tu nie tylko o lakier czy impregnant, ale również grunty i powłoki zamykające. Elementy te powinny być mrozoodporne i wodoodporne. Ponadto muszą znosić promieniowanie UV. Wybór odpowiednich rozwiązań pozwoli Ci cieszyć się komfortem pracy przez długi czas.

Dziś z łatwością sięgniesz po pierwszorzędnej jakości materiał. To doskonała wiadomość dla osób, które chcą urządzić miłą dla oka przestrzeń przed domem i zadbać o wygodę wszystkich domowników.

Szerokie zastosowania

Znakomite właściwości sprawiają, że wielu inwestorów wybiera mikrocement na taras, lecz na tym nie koniec zastosowań. To bardzo dobra alternatywa dla wykańczania ścian zewnętrznych bądź elewacji budynków. Możesz nim pokryć beton, cegłę lub różnego rodzaju płyty. Ponadto zastosujesz go nawet na ociepleniu z wełny lub styropianu. To możliwe dzięki wysokiej elastyczności oraz aplikacji bezdylatacyjnej.

Ponadto mikrocement znakomicie sprawdzi się przy basenach i fontannach. To doskonała alternatywa np. dla tradycyjnych płytek ceramicznych, które tracą swoje właściwości już po 2-3 latach. Kolejny atut stanowi możliwość uzyskania powierzchni antypoślizgowej. To również uniwersalne rozwiązanie, gdyż mikrocement zaaplikujesz na wielu podłożach. Wystarczy tylko go dobrze zabezpieczyć, aby móc cieszyć się wieloletnią wygodą i kapitalną estetyką.

Jeśli chcesz urządzić ładną przestrzeń przed domem, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.