
Chcesz cieszyć się miłą dla oka i stylową przestrzenią? Sprawdź, dlaczego warto postawić na mikrocement i jak wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.
Czym jest mikrocement?
Ta cienkowarstwowa zaprawa przeznaczona jest do dekoracyjnego wykańczania różnych powierzchni (np. podłóg i ścian). Jest wytwarzana na bazie cementu oraz domieszek polimerowych. Produkt charakteryzuje się spoistą konsystencją, dzięki czemu można wyłożyć bardzo cienką warstwę zaprawy. Następnie należy ją zabezpieczyć z wykorzystaniem lakieru poliuretanowego. Wybór odpowiedniego rozwiązania pozwoli Ci uzyskać powierzchnię błyszczącą bądź matową. Nic więc dziwnego, że tak często stosuje się mikrocement do salonu oraz innych wnętrz, gdzie estetyka ma kluczowe znaczenie.
Właściwości mikrocementu
Za wyborem mikrocementu przemawia wiele znakomitych właściwości. Przede wszystkim zaprawa charakteryzuje się wysoką przyczepnością, więc nie wymaga usuwania starej podłogi. Natomiast grubość powłoki jest minimalna. Kolejny atut to wysoka odporność na naprężenia mechaniczne. Nie zauważysz więc śladów po uderzeniach czy zadrapaniach. Ponadto powłoka jest odporna na działanie środków chemicznych.
Dziś stosuje się nie tylko mikrocement w salonie, ale również w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Powłoka ma właściwości antypoślizgowe, co zmniejsza ryzyko upadku na tarasie, w łazience czy przy basenie. Ponadto jest odporna na wilgoć. Warto dodać, że nakładanie mikrocementu nie wymaga połączeń kompensacyjnych.
Wszystko to sprawia, że zaprawa znalazła wiele zastosowań i cieszy się coraz większą popularnością. To doskonała propozycja dla entuzjastów miłych dla oka, funkcjonalnych i nowoczesnych wnętrz. Przekonało się o tym wiele osób, które zdecydowały się na takie rozwiązanie.
Zastosowanie mikrocementu
Mikrocement znalazł wiele zastosowań przy pracach budowlanych oraz wykończeniowych. Możesz go używać na ścianach, podłogach czy schodach. Znakomicie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu, a także w obiektach handlowych i przemysłowych. To wręcz idealna opcja dla inwestorów, którzy nie chcą podnosić posadzki i nakładać grubej warstwy tynku.
Najczęściej mikrocement wykorzystuje się przy posadzkach. W ten sposób możesz stworzyć gładką i jednolitą podłogę w salonie, jadalni czy sypialni. To oczywiście tylko niektóre rozwiązania, gdyż wszystko zależy od osobistych preferencji. Warto dodać, że mikrocement można stosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, gdyż bardzo dobrze przewodzi ciepło.
Dzisiaj wielu inwestorów zastanawia się, czy mikrocement to dobra propozycja na schody. Otóż tak. Jest on odporny na promieniowanie słoneczne, więc nie żółknie. Ważną zaletą jest również wytrzymałość na inne czynniki pogodowe oraz uszkodzenia. Musisz jednak pamiętać o pokryciu go lakierem bądź impregnatem. W dodatku mikrocement często stosuje się na ścianach klatek schodowych.
- By: StoneFloor" >StoneFloor
- Category: Bez kategorii
- 0 comment