mikrocement w łazience

Ten nowoczesny materiał wykończeniowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród entuzjastów miłych dla oka łazienek. Podpowiadamy, jak wykorzystać jego potencjał. Poznaj szczegółowe informacje.

Czym jest mikrocement?

Mikrocement nazywany jest również mikrobetonem. To mieszanka cementu oraz betonu polimerowego, która znalazła wiele zastosowań w wykańczaniu domów lub przestrzeni biurowych. Cechą charakterystyczną zaprawy jest spoista konsystencja, która pozwala uzyskać doskonałe efekty przy nałożeniu bardzo cienkiej warstwy. Należy jednak pamiętać, aby zabezpieczyć powierzchnię lakierem poliuretanowym.

Dziś na mikrocement w łazienkach decyduje się coraz więcej osób. To zasługa ponadprzeciętnej estetyki, którą gwarantuje materiał. Ponadto wyróżnia się doskonałymi właściwościami i zapewnia domownikom komfort na bardzo wysokim poziomie. Jeśli chcesz urządzić miłą dla oka przestrzeń, zdecydowanie warto zainteresować się tym rozwiązaniem.

Mikrocement łazienka

Mikrocement to uniwersalny materiał, który sprawdza się w wielu pomieszczeniach, a szczególnie w łazienkach. Dzięki niemu Twoja posadzka będzie gładka i jednolita. Warto dodać, że mikrocement ma temperaturę otoczenia, co stanowi doskonałą alternatywę dla zimnego i nieprzyjemnego w dotyku betonu. W dodatku bardzo dobrze przewodzi ciepło, więc można go stosować przy ogrzewaniu podłogowym.

To również świetna opcja na ścianę. Plastyczność formy sprawia, że możesz uzyskać gładką, a także chropowatą powierzchnię i nadać jej widoczną lub mniej widoczną fakturę. Dzięki temu z łatwością osiągniesz rozwiązanie dopasowane do aranżacji Twojej łazienki.

Na tym jednak nie koniec, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować mikrocement w strefie narażonej na zachlapanie. Mowa tu np. o przestrzeni przy umywalce lub prysznicu. Zwróć uwagę, że wykończona w ten sposób powierzchnia będzie odporna na działanie wilgoci. Jeśli marzy Ci się miła dla oka łazienka mikrocement to strzał w dziesiątkę. Przekonało się o tym już wiele osób.

Mikrocement łazienka opinie

Za wyborem mikrocementu przemawiają również opinie inwestorów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Zgodnie podkreślają, że przestrzeń nabrała miłego dla oka charakteru i zachwyca na każdym kroku. Ponadto docenili niską nasiąkliwość, która przy tym materiale wynosi zaledwie 0,05%. Dla porównania w przypadku betonu jest to 3%. Kolejnym atut stanowi wysoka odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, wilgoć czy środki chemiczne.

Na uwagę zasługuje również duża adhezja, czyli przyczepność do podłoża. Ponadto trudno przejść obojętnie obok możliwości aranżacyjnych. To uniwersalne rozwiązanie wpisze się w gusta wielu miłośników miłych dla oka, a zarazem funkcjonalnych przestrzeni.

Wszystko to sprawia, że mikrocement stanowi wręcz idealne rozwiązanie do łazienki. Możesz go zastosować na różnych powierzchniach i za każdym razem cieszyć się wyjątkową estetyką. Wybierz sprawdzoną propozycję i podaruj komfort wszystkim domownikom.