mikrocement na podłodze

Za wyborem mikrocementu przemawia wiele atutów. W tym poradniku przeczytasz, czym charakteryzuje się to nowoczesne rozwiązanie i gdzie najlepiej je zastosować.

Czym jest mikrocement?

Mikrocement to cienkowarstwowa zaprawa, która sprawdza się przy dekoracyjnym wykańczaniu przeróżnych powierzchni. Do popularnych rozwiązań należy mikrocement na podłogę czy na ścianę. Materiał wytwarza się na bazie cementu z dodatkami polimerowymi. Jego dużym atutem jest spoista konsystencja, która pozwala ułożyć bardzo cienką warstwę, a jednocześnie cieszyć się z doskonałych efektów. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni.

Wybór wysokiej jakości rozwiązań pozwoli Ci zadbać o miłą dla oka powierzchnię. Dziś posadzki mikrocement cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, gdyż to miłe dla oka rozwiązanie, które zapewnia ponadprzeciętną estetykę.

Mikrocement podłoga – właściwości

Doskonałe właściwości mikrocementu sprawiają, że tak wielu klientów zdecydowało się na to rozwiązanie. Do najważniejszych atutów należy wysoka przyczepność, więc nie musisz usuwać starej podłogi. Ponadto grubość powłoki jest minimalna, a nakładanie nie wymaga połączeń kompensacyjnych.

Warto podkreślić, że prawidłowo zabezpieczony mikrocement bedzie odporny na naprężenia mechaniczne. Dzięki temu nie zobaczysz efektów uderzeń czy zadrapań. Dodatkowo powłoka jest wytrzymała na działanie środków chemicznych. Dlatego mikrocement na podloge może być strzałem w dziesiątkę i uzupełni niejedną przestrzeń w czterech kątach.

Na tym jednak nie koniec zalet, gdyż powierzchnia jest antypoślizgowa, co zmniejsza ryzyko upadku. W dodatku charakteryzuje się odpornością na działanie wilgoci. Dzięki tym atutom wielu inwestorów decyduje się na opcję, jaką jest posadzka mikrocement w łazience.

Dzięki tym atutom mikrocement znalazł wiele zastosowań, a pokryte nim podłogi zapewniają bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Jeżeli cenisz nowoczesne rozwiązania, a jednocześnie chcesz zaaranżować ładną przestrzeń, ta propozycja będzie strzałem w dziesiątkę. Przekonało się o tym wielu inwestorów i zdecydowanie warto do nich dołączyć.

Gdzie mikrocement  sprawdzi się najlepiej?

To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Ponadto takie posadzki można spotkać w obiektach handlowych czy przemysłowych. To bardzo dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą uniknąć podnoszenia posadzki przez nakładanie grubej warstwy tynku.

Jeśli prawidłowo nałożysz mikrocement, możesz liczyć na jednolitą i gładką podłogę w salonie, sypialni oraz w wielu innych wnętrzach. Kolejnym atutem jest doskonały stosunek mikrocement podłoga cena. Koszt nie jest zbyt wysoki, lecz jakość tego rozwiązania naprawdę robi wrażenie.

Warto dodać, że mikrocement sprawdzi się również na zewnąrz. Materiał jest odporny na promieniowanie UV, więc nie żółknie. Nie są mu straszne różne warunki pogodowe. Ponadto coraz częściej stosuje się go na ścianach w klatkach schodowych.